Model: 6168
Gwarancja: 12 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godzin
Wysyłka od: 6.14 PLN
Producent: Adamigo

Nauka ortografii wcale nie musi być procesem żmudnym i nudnym.

Udowadnia to ten produkt – gra planszowa w formie przyjemnego quizu wydana przez

W języku polskim jest wiele trudnych wyrazów, których pisownia wymyka się wszelkim regułom. W takiej sytuacji najlepszą strategią edukacyjną jest kodowanie wzrokowe. „Ortografia” to gra, która wykorzystuje tę metodę i prezentuje ją w postaci zagadek i rebusów, których rozwiązanie daje maluchowi wiele satysfakcji i pomaga w nauce trudnej sztuki władania polskim słowem pisanym.

Co się stanie, gdy sójka, sówka i przepiórka pokłócą się o piórka? Któremu z ptaków przypadną te żółte, czy różowe, a któremu różnokolorowe i wzorzyste? Zagadka ta doskonale ukazuje ortograficzne niuanse, które warto zapamiętać, by właściwie posługiwać się językiem polskim w tekście.

Tajemnicą sukcesu gry planszowej „Ortografia” jest przede wszystkim jej ciekawy projekt i łatwe do przyswojenia zasady rozgrywki. Dzięki temu każde dziecko może już niedługo otrzymać odpowiednią pomoc w zmaganiach z niełatwym słowem pisanym w języku polskim.


Jednym z ważniejszych elementów zestawu gry „Ortografia” jest zaprojektowana na jej potrzeby plansza. To dzięki jej pomocy maluch będzie mógł śledzić swoje postępy i czerpać satysfakcję i motywację do nauki poprawnego pisania poprzez zabawę.Jednym z podstawowych części quizu ortograficznego, który znalazł się w tej ofercie, są 24 kafelki z rebusami. To dzięki nim nauka poprzez kodowanie wzrokowe jest tak efektywna i przyjemna dla dziecka.

W pudełku znajdują się również 54 dwustronne karty. Znajdujące się na nich zagadki przeniosą naukę ortografii na jeszcze wyższy poziom, a poza tym poprawią u dziecka zdolność czytania.

Problemy z opanowaniem polskiej ortografii dotykają wiele polskich dzieci. Niejeden rodzic stara się wspomóc swoją pociechę w tym trudnym etapie edukacji. Nie każdy potrafi znaleźć jednak rozwiązanie, które będzie skuteczne. Z tym produktem wyjście naprzeciw trudnościom i wsparcie dziecka w nauce ortografii może stać się o wiele łatwiejsze – formuła rozgrywki dodatkowo motywuje do pracy nad swoimi umiejętnościami i wysiłku w oczekiwaniu na nagrodę!

Najszybszy proces przyswajania wiedzy przypada w bardzo młodym wieku. Warto wykorzystać więc ten czas, aby poprzez zabawę wspomóc dziecko w jego rozwoju umiejętności władania polskim słowem pisanym. Zabawa jest bowiem uniwersalnym kluczem do nabywaniu w tym czasie wielu cennych umiejętności.

Wystarczy trochę czasu spędzonego na rozgrywce, by dziecko odczuło różnicę. To, co jeszcze niedawno stanowił ortograficzną zagadkę i wydawało się nie do opanowania, płynnie trafia do umysłu malucha i na zasadzie skojarzeń zostaje w nim trwale utrwalone – oto moc kodowania wzrokowego.


 

 

Jednocześnie w rozgrywce gry planszowej „Ortografia” może brać udział od 2 do 4 graczy.

Elementy zestawu:

- plansza,

- 54 kolorowe karty,

- 45 żetonów,

- 4 pionki,

- kostka,

- instrukcja.

Wymiary opakowania:
27,5 cm x 18,5 cm x 3,5 cmPolecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...