Wczytuję dane...

Bajki i Opowiadania

Czytanie jest bardzo ważne dla rozwoju dziecka. Warto kształtować ten nawyk, czytając już niemowlęciu. Zaczyna się od kilku minut głośnego czytania dziennie i stopniowo wydłuża się ten czas, zależnie od potrzeb dziecka.

Wspólne czytanie pomaga budować więzy rodzinne. Codziennie czytając dziecku, rodzice dają mu poczucie, że jest ważne i doceniane, bo odkładają na bok inne sprawy, aby móc mu poczytać. Po latach ten wspólnie spędzony czas tworzy ciepłe, magiczne wspomnienia z dzieciństwa.

Czytaj dziecku, bo warto

Głośne czytanie dziecku pozytywnie wpływa na pracę mózgu. Maluch zanim nauczy się mówić, próbuje zrozumieć ludzką mowę. Dlatego tak ważne jest, żeby do niego mówić, a także czytać. Pozytywnie na jego zmysły oddziałują zwłaszcza wiersze, których rytm jest fascynujący dla malucha. Dzieci wyczuwają go w sposób naturalny, próbują naśladować, czasem nawet poruszają się zgodnie z taktem powtarzających się dźwięków. To doświadczenie korzystnie wpływa na zmysły, układ nerwowy i koordynację słuchowo-ruchową.

Czytanie dziecku jest bardzo ważne z wielu powodów, m.in.:

  • wzbogaca słownictwo dziecka,
  • kształtuje procesy słuchowe,
  • uczy koncentracji uwagi,
  • pełni funkcję dydaktyczną,
  • dostarcza wiedzy o świecie,
  • pomaga zacieśnić więzy rodzinne.

Dlaczego warto czytać przed snem?

Stworzenie rytuału czytania dziecku przed snem, pomaga uporządkować wieczór, wycisza. Maluch czuje się wtedy bezpieczne, łatwiej zasypia, a rodzic ma chwilę dla siebie. Z badań wynika, że czytanie nawet 6 minut przed snem pomaga zmniejszyć stres i napięcie o 68% - dotyczy to również dorosłych.

Tak więc bajki dla dzieci na dobranoc to dobry pomysł, aby po ciężkim dniu na chwilę położyć się lub usiąść przy swoim dziecku i tylko jemu poświęcić ten czas.

Dzieci lubią mieć wybór, dlatego warto wybrać się z nimi do biblioteki lub księgarni, gdzie sami będą mogli wybrać książeczki do czytania, które wzbudzą ich zainteresowanie. Bajki dla dzieci do czytania lub różne opowiadania dla dzieci można też kupić prze internet.

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.