Wczytuję dane...

Jakie wybrać zabawki ogrodowe dla dzieci?

Dzieci, które wychowują się w domu lub mieszkaniu z dostępem do prywatnego ogrodu, mają nierzadko więcej możliwości zabawy, niż maluchy, które korzystają jedynie z placów zabaw, czy też parków. Nic zatem dziwnego, że producenci zabawek biorą mocno pod uwagę potrzeby takich małych klientów i projektują swoje wersje produktów pozwalających na jeszcze lepszą zabawę na świeżym powietrzu. Nie zapominając o tym, że bezpieczeństwo jest równie ważne, co dobry humor i element rozrywkowy, opłaca się wybierać w szczególności niektóre z zabawek należących do tego rodzaju oferty. Jakie to pomysły będą tu najbardziej trafne? Z czego dzieci będą czerpać najwięcej frajdy i satysfakcji? Rozważmy kilka możliwości oraz poddajmy je ocenie z perspektywy dziecka i rodzica!

huśtawka ogrodowa

Ruch na wolnym powietrzu

Ogrodowe zabawki powinny maksymalnie wykorzystywać fakt, że będą używane na terenie prywatnym, a więc zapewniającym często o wiele więcej swobody niż publiczna przestrzeń parków i placów dla najmłodszych. Zwłaszcza z perspektywy malucha stanowi to sporą różnicę, którą nie zawaha się on wykorzystać. Rodzic natomiast powinien wziąć pod uwagę poziom entuzjazmu swojego syna lub córki i odpowiednio dopasować do nich rodzaj zabawki. Naszym zdaniem warto zastanowić się tu w szczególności nad:
- skakanką lub gumą do skakania (łatwe użycie, dużo ruchu oraz gwarantowany rozwój sprawności motorycznej),
- gumową piłką (jest lżejsza niż np. futbolówka oraz posiada bardziej atrakcyjne wzornictwo, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników zabawy),
- kolorowym latawcem (produkt ten może dać wiele satysfakcji i wiedzy na temat podstawowych praw fizycznych),
- piłką do skakania, dysko-piłką, a także piłką z paletkami wyposażonymi w rzepy do jej łapania.

Spokojniejsza zabawa i równie wiele przyjemności

Niektóre dzieci są zbyt małe, by puszczać latawiec, grać w piłkę z kolegami lub rodzeństwem, czy też korzystać ze skakanki. Dla maluchów, które nie osiągnęły jeszcze wystarczającego poziomu koordynacji ruchowej potrzebnej do takiej rozrywki, można kupić również całkiem sporo zabawek dających przyjemność z wykorzystania ich funkcjonalności. Jakie to produkty? W opinii rodziców i niejednego szkraba najlepiej nadają się do tej roli:
- huśtawki wykonane z plastiku lub z drewna (jeśli w ogrodzie znajduje się drzewo z rozłożystymi gałęziami, to będzie to doskonały pomysł również dla większych dziewczynek i chłopców),
- zestawy mobilne do minigolfa,
- różnego rodzaju pchanki, jak elektroniczna kosiarka puszczająca bańki mydlane, hulajnogi, skoczki pogo, czy też rowerki (biegowe lub trójkołowe).

Mniej oczywiste, niemniej ciekawe

Na tym jednak nie koniec pomysłów na zabawki ogrodowe, gdyż asortyment ten potrafi zaskoczyć niejednego rodzica oraz dostarczyć wiele różnych możliwości zabawy każdemu dziecku. Może więc warto zastanowić się nad zakupem:
- minibramki piłkarskiej (idealna okazja do wspólnej zabawy z rodzicami lub rówieśnikami),
- namiotu ogrodowego (maluch będzie mógł bawić się bezpiecznie, osłonięty od słońca i wiatru),
- piłki zmyłki (skonstruowana tak, by uciekać przed dzieckiem, które chce je złapać),
- stolika i krzesełka dla dziecka (w ogrodzie można nie tylko biegać, ale i rozwijać swoje plastyczne zdolności – warto więc, aby zestaw ten uzupełnić o blok rysunkowy i pudełko kredek).U nas nadasz paczkę DPD.

Już od 12,99 PLN.

Odwiedź nas na Piotra Skargi 12.