Wczytuję dane...

Jakie zabawki dla 10-miesięcznego dziecka?

Zabawki w sam raz do łóżeczka lub kołyski

Zdecydowanie większą część swojego czasu dziesięciomiesięczne dziecko spędza we własnym łóżeczku, kołysce, czy specjalnej macie do zabawy, która pozwala rodzicom na danie swojej latorośli więcej swobody i jednocześnie wspólne spędzanie czasu. W takim wypadku warto zastanowić się nad zabawkami, które sprawdzą się jako rozrywka w takich warunkach, zagwarantują bezpieczeństwo użytkowania oraz będą odpowiednio stymulowały rozwój psychoruchowy. Co zatem wybrać? Najpopularniejszą opcją są tzw. karuzele do łóżeczka. Zastosowanie ich pozwala na przyjemną zabawę w pozycji leżącej (na pleckach) i zapewnia różnorodną stymulację zmysłów – wzroku, słuchu, a także dotyku. Karuzela nad łóżeczko może mieć również wbudowany projektor, co stanowi spore ułatwienie podczas układania malucha do snu. W połączeniu z ulubioną kołysanką gwarantuje wręcz błyskawiczny efekt.


Dziecko z pluszowym misiem
Zabawki edukacyjne dla niemowląt

Jeśli tylko takie dziecko potrafi już siadać w wieku dziesięciu miesięcy, to można pokusić się o zakup jednej z edukacyjnych zabawek dla niemowląt. Zwykle są to bardzo proste produkty, które zakładają wykorzystanie różnych kształtów, kolorów, a nawet faktur. Bawiąc się nimi, maluch nie tylko ćwiczy swoje dłonie i nabiera coraz większej wprawy w koordynowaniu ruchów, ale i poszerza swoją wiedzę. Z czasem zaczyna on rozumieć jak ułożyć kilka klocków by powstała inna figura, innym razem uczy się, że wciśnięcie danego elementu ma swoje określone konsekwencje (np. w postaci melodii, dźwięku, czy jak w przypadku grającej koszykówki, również poruszenia niektórych elementów przez wpadającą do obręczy piłeczkę). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zabawka towarzyszyła dziecku w nauce raczkowania – polecamy wszelkie „uciekające” produkty, jak np. krab, czy piesek (dzieci z przyjemnością starają się je dogonić).

Zabawki drewniane czy pluszowy miś?

Na to pytanie nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi. Warto jednak zaznaczyć, że obie opcje mogą być dobrym tropem podczas poszukiwań zabawki dla dziesięciomiesięcznego dziecka, jeśli tylko osoba je kupująca będzie pamiętała o kilku newralgicznych kwestiach:
- dzieci lubią gryźć swoje zabawki, a więc warto upewnić się, że drewniana zabawka pokryta jest naturalnymi farbami lub lakierami,
- zabawka taka nie może posiadać żadnych małych elementów lub części, które łatwo odczepić (ze względu na ryzyko połknięcia przez dziecko),
- zakupiona zabawka dla dziesięciomiesięcznego dziecka nie powinna mieć żadnych ostrych krawędzi,
- zarówno pluszowy miś, jak i zabawki drewniane powinny być wykonane z dużą dbałością o jakość użytych materiałów (taki asortyment zwykle zostaje z maluchem na bardzo długo, a więc warto zainwestować w produkt, który wytrzyma entuzjastyczną naukę i wszelkie próby oraz towarzyszące im błędy).U nas nadasz paczkę DPD.

Już od 12,99 PLN.

Odwiedź nas na Piotra Skargi 12.